AOF

Türkiye Aile Destek Programı’nın detayları belli oldu!

  • Ekonomi
  • 23 Temmuz 2022
  • 24 KEZ OKUNDU
Türkiye Aile Destek Programı’nın detayları belli oldu!

Haydi e-Devlet’e! Türkiye Aile Destek Programı’na başvurular başladı. Düşük gelirli çalışan ve emekliler de 400 – 600 TL arası yardım alabilecek.

Türkiye Aile Destek Programı’nın detayları açıklandı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu, 4 milyon aileye 400-600 TL arasında ödeme yapılması öngörülen Türkiye Aile Destek Programı’nın detayları belli oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, programa çalışanlar ve emeklilerin de başvuru yapabileceğini belirterek, ödemelerin cuma günü başlayacağını duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu Aile Destek Programı’nın detayları hakkında açıklamalarda bulundu.

Yanık, 4 milyon aileye, 12 ay boyunca 400-600 TL arasında toplam 15 milyar lira ödeme yapılması planlanan programa düşük gelirli çalışanların ve emeklilerin de başvurabileceğini söyledi. Yanık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

Ödemeler ne zaman başlayacak?

“Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor. Güçlü bir sosyal devlet olmanın sonucu olarak hayata geçirilen sosyal yardım uygulamamız Türkiye Aile Destek Programı’na çalışanlar ve emekliler de başvuru yapabilecek.

Çalışanlarımız: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3ünden az olması koşuluyla; özel sektör çalışanları esnaf, sanatkar ve diğer bağımsız çalışanlar faydalanabilecektir.

Emeklilerimiz:

Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3ünden az olması koşuluyla;

SSK emeklileri BAĞKUR emeklileri Emekli Sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir.

Ayrıca temmuzda başvuru yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor. Haydi e-Devlet’e.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ