AOF

TOKi büyük konut hamlesi 250 bin sosyal konut projesi detayları

TOKi büyük konut hamlesi 250 bin sosyal konut projesi detayları

Tarihin En Büyük Sosyal Konut Hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “TOKİ Sosyal Konut projesi” hakkında, TC Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin başlatıldığını, hazırlıkların bitmek üzere olduğunu söylerken, ‘Vatandaşlarımız kira öder gibi taksitlerle, yerel ve yatay mimari anlayışına göre inşa edilmiş konut projeleriyle ev sahibi olabilecek’ dedi.

Sosyal konut projesine başvuru şartları nedir?

Yeni sosyal konut projesinden ev almak isteyenlerin proje ili sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi, kendisi, eşi ya da çocukları üzerine tapuda kayıtlı konutu bulunmaması gerekiyor.

Bir haneden tek başvuru

TOKİ aracılığıyla inşa edilecek konutlara, proje ili sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet eden veya proje il nüfusuna kayıtlı, kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine ülke sınırları içinde tapuda kayıtlı konutları bulunmayan, daha önce TOKİ aracılığıyla ev satın almamış 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşları başvuru yapabilecek.

Yeni sosyal konutlarda gençler, emekliler, şehit yakınları ve gaziler ile engellilere kontenjan ayrılacak. Genç kategorisine 1991 Eylül ayından sonra doğanlar müracaat edebilecek.

Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile bunların dul ve yetimleri hariç başvuruda bulunacaklarda, aylık hane halkı gelirinin İstanbul için en fazla net 16 bin lira, yurt genelinde ise en fazla 14 bin lira olması şartı aranacak.

Konutların aylık taksitleri asgari ücretlilerin ödeyebileceği tutarda olacak. Ödeme, toplam hane gelirinin yüzde 30’unu aşmayacak, 240 aya kadar vade imkanı getirilecek.

Yeni sosyal konut projesinden ev almak isteyenler dikkat!

Yeni sosyal konut projesinden ev almak isteyenler dikkat!

2+1 ile 3+1 dairelerin olduğu konutların fiyatları 163 bin liradan, taksitleri ise 1.442 TL’den başlıyor.

Kuralı satışlara başvuru yapacak vatandaşlar yüzde 10, 12, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade ile konut sahibi olabilecekler.

Başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığıyla yapılacak.

Kimler faydalanacak? Toki evlerine nasıl başvuru yapılır. E Devlet TOKi Başvuru

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İletişim Adresleri

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı

TOKİ Ankara Merkez Bina

Telefonu: 0312 565 2000

Faks Nosu: 0312 266 7748

Adresi: Bilkent Plaza B1 Blok 06800 Bilkent – Çankaya / Ankara

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı

TOKİ İstanbul Merkez Bina

Telefonu: 0212 495 4040

Faks Nosu: 0212 470 0316

Adresi: Halkalı Atakent Mahallesi 221. Sok. No:5 (Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi karşısı) 34307 Halkalı – Küçükçekmece / İstanbul

ALO TOKİ İletişim Hattı Telefonu: 444 86 54

 


 

Tarihin En Büyük Sosyal Konut Hamlesi

TOKİ sosyal konut projesine kimler başvuru yapabilir? TOKİ 250 bin konut başvurusu şartları neler, başvurular ne zaman başlayacak, TOKİ 250 bin konut taksitleri ne kadar, evler ne zaman teslim edilecek? TOKİ başvuru tarihleri belli oldu mu?

Yeni projenin detayları 13 Eylül Salı günü belli olacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) hayata geçireceği Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detayları nelerdir?

TOKİ 250 bin sosyal konut projesi büyük konut hamlesinin detaylarını Bakan Murat Kurum açıkladı!

TOKİ’nin 250 bin sosyal konut evlerinin aylık taksitlerinin ne kadar olacak?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 81 ile 250 bin sosyal konut projesinde ödemelerin ne kadar olacağı hesaplandı. Daha önce yapılan açıklamada bu konutlara başvuru yapabilmek için hane gelirinin 14 bin liranın üzerinde olmaması gerekiyor denilmişti. İstanbul için ise hane geliri 16 bin lira olarak belirlendi.

Sosyal konut projesi detayları

En yüksek gelir değerlendirildiğine tüm iller için ödenecek en yüksek taksit tutarı 4 bin 200 lira oluyor. İstanbul için ise bu taksit tutarı en yüksek gelir üzerinden bakıldığında 4 bin 800 lira oluyor.

Taksit tutarı hane gelirinin yüzde 30’u olarak hesaplandığında bir evde tek asgari ücretli çalışıyorsa ödeyeceği rakam aylık 1.650 TL olacak. İki asgari ücretli çalışıyorsa ödenecek rakam 3 bin 300 lira olacak.

Kura çekimi sonrası ev sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlar için yüzde 10 peşinat ve 20 yıla varan vadelerle taksit imkanı olacak.

TOKİ  başvuru ekranı Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konutlarını en geç iki yıl içerisinde hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyor.

TOKİ başvuru tarihleri ne zaman?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 13 Eylül’de ayrıntıları açıklanacak 250 bin sosyal konut kampanyası kapsamında il ve ilçelerde 250 bin yeni konutun yapılması planlanıyor.

TOKİ başvuru nereye yapılıyor 2022?

TOKİ’nin satışa sunduğu konutlar için yetkilendirilen kamu bankalarına yani Halkbank ve Ziraat Bankası’na müracaat yapılması gerekiyor.

Yeni projenin detayları 13 Eylül Salı günü belli olacak…

Online Alışveriş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ