AOF

Mansur Başkan öğrencilere eğitim desteği vermeyi sürdürüyor

  • Ankara
  • 16 Şubat 2022
  • 107 KEZ OKUNDU
Mansur Başkan öğrencilere eğitim desteği vermeyi sürdürüyor

Büyükşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının ÖSYM sınav başvuru ücretini karşılayacak.

YKS, TYT, AYT, YDT Sınavı başvuru ücreti desteği başladı

16 Şubat 2022 / Çarşamba Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek olan öğrencilerin sınav ücretini bu yıl da karşılayacak.

Geçtiğimiz yıl başlayan uygulama kapsamında YKS ücreti desteğinden sosyal yardım alan ve başvuru yapan ailelerin çocukları yararlanabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda ve eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla Başkentli öğrencilere eğitim desteği vermeyi sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, 18 – 19 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının sınav başvuru ücretini karşılayacak.

DESTEK BÜYÜKŞEHİR’DEN BAŞARI ÖĞRENCİLERDEN

Geçtiğimiz yıl YKS’ye giren 6 bin 521 öğrenciye toplam 1 milyar 956 bin 300 TL’lik destek sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının sınav ücretini karşılayarak ekonomik yönden destek olacak.

Mansur Başkan öğrencilere eğitim desteği vermeyi sürdürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi YKS destekleri 2022

YKS başvurularının başlamasıyla ücret desteğinden sosyal yardım destek alan ve başvuru yapan ailelerin çocukları şu şekilde yararlanacak:

– TYT’ ye girecek adaylar için 115 TL,

– TYT ile birlikte AYT veya YDT’den herhangi birine girmek isteyen adaylar için 230 TL,

– TYT, AYT ve YDT’nin tümüne girmek isteyen adaylar için ise 345 TL

Son başvuru tarihi ne zaman?

Dikkat!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girmek isteyen adaylar, https://forms.ankara.bel.tr/yks2022 adresinden online olarak ÖSYM tarafından onaylanmış YKS Başvuru Belgesi’ni en geç 1 Mart 2022 saat 17.00’ye kadar sisteme yükleyerek ön başvuru yapabilecek.

Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra kriterleri uygun olan adayların sınav ücretleri T.C. kimlik numaralarına tanımlı olan banka hesabına yatırılacak.

Sınav ücretleri karşılanan öğrenciler, ücretin yatırıldığı gün Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa mesajla bilgilendirilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ