AOF

Engelsiz Gündüz Bakımevi Kreş Telefon Numarası İletişim Bilgileri

Engelsiz Gündüz Bakımevi Kreş Telefon Numarası İletişim Bilgileri

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘Engelsiz bir Başkent’ hedefi doğrultusunda projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Ön kayıt için gerekli belgeler nelerdir?

ABB Engelsiz Gündüz Bakımevi olarak misyonumuz; 3-6 yaş arasında normal gelişime özelliklerine sahip ve görme, işitme ve fiziksel engelli çocuklarımızın gelişimlerine uygun olarak programlar hazırlamak ve bu programları uygulamak, çocukların ihtiyaçlarına odaklamak ve sosyal dayanışmayı arttırmak, onlara yaşayarak öğrenmelerine fırsat sağlayan eğitim ortamı oluşturarak yaratıcı ve estetik duygulara sahip, kendini ifade edebilen, çevreye duyarlı, araştıran, özgüveni yüksek bireyler yetiştirmektir.

Değerler

» Genellik ve eşitlik,
» Planlılık
» Ferdin ve toplumun ihtiyaçları,
» Yöneltme,
» Eğitim Hakkı,
» Fırsat ve İmkân Eşitliği,
» Süreklilik
» Atatürk İnkılâp ve İlkeleri ve Atatürk Milliyetçiliği,
» Demokrasi Eğitimi,
» Laiklik,
» Bilimsellik,
» Karma Eğitim,
» Okul ve Ailenin işbirliği,
» Her Yerde Eğitim
» Değerler Eğitimi
» Vizyon

Normal gelişim özelliklerine ve özel gereksinime sahip okul öncesi çocukların gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve ihtiyaçları dikkate alınarak, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, yaratıcılığı destekleyen, engelli ve çocuk haklarını koruyan ve aile katılımına verdiği önem doğrultusunda çocukları yetiştirmeyi sürdürmek, çocuklar, öğretmenler ve ailelerle ilgili özgün proje, araştırma, aile eğitimi ve katılımı çalışmaları gerçekleştirmek, bireylerin gelişim özellikleri dikkate alınarak bilim ile iç içe olmalarını sağlayıcı multi-disipliner programlar oluşturmaktır.

Bir gün nasıl geçiyor?

Güne Başlangıç: 07.30

Çocukların Geliş Saati: 07.30 – 08.30

Sınıflara Geçiş, Kahvaltıya Hazırlık: 08.30 – 09.00

Kahvaltı Zamanı: 09.00 – 10.00

Etkinlik Zamanı: 10.00 – 11.30

Öğle Yemeği Zamanı: 11.30 – 12.30

Uyku Saati: 12.30 – 14.30

İkindi Kahvaltısı: 14.30 – 15.30

Etkinlik Zamanı: 15.30 – 17.00

Eve Dönüş Zamanı: 17.00 – 18.00

Engelsiz Gündüz Bakımevi, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 2022 yılında açılmıştır. Çayyolu mahallesinde 5 bin 606 metrekarelik arsa üzerine yaklaşık 3 bin 150 metrekare kapalı alan olarak inşa edilmiştir.

Yeşil bina özelliğiyle çevre dostu tasarıma sahip olan akıllı binada; toplantı ve gösterilere ev sahipliği yapacak yaklaşık 200 kişilik amfi tiyatro, 65 metrekarelik 9 sınıf, 2 adet çok amaçlı salon, oyun alanları, bitki ekim alanından oluşan yeşil teras, bisiklet parkları yer almaktadır.

Okulumuz 36 – 72 ay arasındaki işitme, görme ve fiziksel engeli olan çocuklara erken çocukluk eğitimi vermektedir. Bu eğitimin yanında da 36 – 72 ay arası çocuklarla tersine kaynaştırma eğitimini uygulamaktadır.

Etkinlik saatlerinin dışında haftanın belirli saatlerinde fizyoterapist aracılığıyla jimnastik dersleri yapılmaktadır. Okulumuz hafta içi her gün 07.30 – 18.00 saatleri arasında tam gün hizmet vermektedir.

Eğitim Amacımız

Hazırlanan eğitim programlarımızın amacı; gelişimsel ve eğitimsel ilkeler göz önünde bulundurularak, 36 – 72 ay arasındaki çocukların bilişsel, dil, sosyal – duygusal, motor ve özbakım gelişim alanlarında saptanan hedeflere uygun olarak eğitim yaşantılarını düzenlemek, uygulamak ve değerlendirmektir.

Çocuğun yaşayarak, deneyerek, gözlemleyerek ve sorumluluk alarak öğrenmesi eğitimimizde esas alınmıştır. Öz güveni gelişmiş, girişken, kendi duygu ve düşüncelerini rahat ifade edebilen, karar verip verdiği kararları uygulayabilen, yaratıcı, sorgulayan, karşılaştıkları engellerle başa çıkabilen çocuklar yetiştirmektir. Bunda ailenin katkısı da çok büyüktür. Bunun için okul-aile işbirliğine önem verilmektedir.

Çayyolu Mahallesi’nde görme, işitme ve ortopedik yönden gereksinimli ile normal gelişim gösteren 3 – 6 yaş arası çocukların yararlanabileceği Türkiye’nin en büyük “Engelsiz Çocuk Gündüz Bakımevi” için ön başvuruları almaya başladı.

Yeşil bina özelliğine sahip örnek çevre dostu proje için ön başvurular ‘https://engelsizbakimevi.ankara.bel.tr ’ adresi üzerinden yapılabiliyor.

Ön Kayıt İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

36 – 72 Ay yaş aralığında olan tüm çocuklarımız başvuru yapabilmektedir.

* Özel çocuklarımız için (Ortopedik, Görme Ve İşitme Engelli) ÇÖZGER Raporu gerekmektedir.

Yapılan başvurular Ön Başvuru olup gerekli inceleme sonrası Kesin Kayıt için tarafınıza Olumlu ya da Olumsuz dönüş sağlanacaktır.

Öğretim Şekli: Normal Öğretim

Ders Başlama ve Bitiş: 08.30 – 17.00

Isınma Şekli: Doğalgaz

İletişim Bilgileri:

Telefon Numarası: 0312 507 31 18

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ