AOF

Büyükşehir ücretsiz internet ağını genişletmeye devam ediyor

Büyükşehir ücretsiz internet ağını genişletmeye devam ediyor

Başkentte dijital dönüşüm atağı başlatan Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde ücretsiz internet ağını her geçen gün genişletiyor.

Başkentte “ücretsiz internet” hizmeti yaygınlaşıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent meydanları ve rekreasyon alanlarında ücretsiz internet ağını genişletmeye devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) ücretsiz internet projesinde Faz1 çalışmaları tamamlanırken, Faz2 çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor.

ABB Başkanı Mansur Yavaş, “21. yüzyılın temel ihtiyacının teknoloji, hız ve dönüşüm olduğunu biliyoruz. Çağın gerekliliklerinden doğan BLD 4.0 vizyonumuzla, internet hizmetimizin Faz2 aşamasına geçiyor; 65 kent meydanı ve rekreasyon alının ücretsiz internete kavuşturuyoruz” dedi.

Daha önce Faz1 çalışmaları kapsamında 34 meydan ve rekreasyon alanında ücretsiz Wi-Fi hizmetini başlatan ABB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı şimdi de Faz2 çalışmalarını başlattı. Faz2 çalışmaları ile 31 meydan ve rekreasyon alanında daha ücretsiz internet hizmeti sağlanacak.

ABB Wi-Fi’de FAZ2 çalışmalarını başlattı

Başkentlileri sosyal medya hesaplarından bilgilendiren ABB Başkanı Mansur Yavaş, “21. yüzyılın temel ihtiyacının teknoloji, hız ve dönüşüm olduğunu biliyoruz. Çağın gerekliliklerinden doğan BLD 4.0 vizyonumuzla, internet hizmetimizin Faz2 aşamasına geçiyor; 65 kent meydanı ve rekreasyon alanını ücretsiz internete kavuşturuyoruz” dedi.

65 kent meydanı ve rekreasyon alanı daha ücretsiz internete kavuştu

Faz2 çalışmaları kapsamında ilk etapta; Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi, Karşıyaka Mezarlığı (Namaz ve taziye noktası), Göksu Park, Elmadağ İsmet Paşa Parkı, Altınpark, 50. Yıl Parkı’nda ücretsiz Wi-Fi kullanılmaya başlandı.

Aşama aşama devreye alınan Wi-Fi hizmetinden yararlanan vatandaşlar, hizmetli ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı:

– Fatma Kutlu: “Uygulamayı çok beğendim. Rahatlıkla internette dolaşabiliyoruz. Buradan Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ediyorum.”

– Firdevs Gürhan: “Uyarı levhasını görür görmez bağlandık ve memnun kaldık. Mansur Başkana teşekkürler.”

– Eda Öztürk: “Bence çok güzel bir hizmet, hem kendi internetimiz de bitmeyecek. Çok teşekkür ederiz.”

– Hatice Karabal: “Ücretsiz olması çok güzel. Özellikle gençler için iyi olmuş.”

– Halil Karatoprak: “Uygulama çok güzel. Öğrencilerin daha çok işine yaraması açısından iyi düşünülmüş. İnternet artık çağın bir gerekliliği.”

– Kayra Gürpınar: “Bence güzel olmuş. Ben parkta oyun oynamaktan sıkıldığım zaman telefonumla rahatlıkla vakit geçirebilirim bundan sonra.”

– Mustafa Bozkurt: “Uygulama için teşekkür ederiz. Çok güzel olmuş, vatandaşlar buraya geliyor ve ücretsiz internetten faydalanıyor. Buradaki esnaf da para kazanıyor böylece.”

Ücretsiz Wifi Noktaları Nerede Var?

Faz2 çalışmaları kapsamında ilk etapta;

– Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi

– Karşıyaka Mezarlığı (Namaz ve taziye noktası)

– Göksu Park

– Elmadağ İsmet Paşa Parkı

– Altınpark

– 50. Yıl Parkı’nda, ücretsiz Wi-Fi internet kullanılmaya başlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından sürdürülen Faz2 çalışmalarının tamamlanmasıyla kent genelinde toplam 65 kent meydanı ve rekreasyon alanı ücretsiz internete kavuşmuş olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ