AOF

BELMEK Kurslarında yeni dönem kurs kayıtları ne zaman başlıyor?

BELMEK Kurslarında yeni dönem kurs kayıtları ne zaman başlıyor?

ABB Meslek Edindirme Kursları’nın (BELMEK – Beceri Edindirme Kursları) heyecanla beklenen yeni dönem kurs kayıtları başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttüğü çalışmalar aralıksız devam ediyor.

BELMEK’TE yeni dönem kurs kayıtları başlıyor!

2022 – 2023 eğitim öğretim yılında 58 kurs merkezinde 38 farklı branşta verilecek kurslara başvurular bu yıl ilk kez online olarak gerçekleştirilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi BELMEK yeni dönem kayıtları 14 Eylül Çarşamba gününden itibaren başlıyor.

BELMEK yeni dönem kurs kayıtları ne zaman?

BELMEK kurslarına kayıt olmak isteyenler, 14 – 21 Eylül tarihleri arasında https://belmek.ankara.bel.tr/adresi üzerinden online olarak başvuru yapabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttüğü çalışmalara aralıksız devam ediyor.

Ücretsiz Kurslar

Her yıl binlerce kadına ücretsiz olarak farklı branşlarda hem el sanatları hem de akademik eğitimlerin verildiği Beceri ve Meslek Edindirme Kurslarında (BELMEK) 2022 – 2023 eğitim ile öğretim yılı için başvurular 14 Eylül’de başlıyor.

BELMEK yeni dönem ne zaman başlayacak?

Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren BELMEK’lerde 6 ana bölgedeki 58 kurs merkezinde, 38 farklı branşta verilecek eğitimlere 26 Eylül tarihinde başlanacak.

BELMEK kurslarında hangi branşlar var?

BELMEK kurslarında hangi branşlar var?

Başkentli kadınların yoğun ilgi gösterdiği ve bir yandan meslek sahibi olmalarına katkı sağlayan diğer yandan da sanatsal ve kültürel gelişimine destek olan BELMEK kurslarında;

Makine Nakışı, El Nakışı, Sim Sırma, İğne Oyası, Şiş Dantel, Tel Kırma, Dantel Anglez, Giyim, Mefruşat, Patchwork, Trikotaj, Yorganlama, Ahşap Boyama, Kumaş Boyama, İpek Pentur, Tezhip-Hat, Minyatür, Ebru, Çini, Seramik, Mozaik, Rölyef, Ahşap Rölyef, Taş Bebek, Takı Tasarımı, Gümüş İşlemeciliği, Turistlik El Sanatları, Ev Ekonomisi-Yemek, Resim, Kilim, El Örgücülüğü” olmak üzere toplam 38 branşta usta öğreticiler tarafından eğitim verilecek.

“Ay Beyazı Deniz Mavisi Sergisi”

Beceri ve Meslek Edindirme kurslarında eğitim gören kursiyerlerin hazırladıkları el emeği göz nuru ürünler düzenlenen sergilerle de görücüye çıkıyor.

Yaz ayı boyunca BELMEK Çankaya Bölgesi öğretmen ve kursiyerleri tarafından hazırlanan mavi-beyaz temalı karma sergi; “Ay Beyazı Deniz Mavisi Sergisi” ismi ile 15 Eylül 2022 tarihinde saat 11.00’de Zafer Çarşısı Sanat Galerisi’nde Başkentlilerle buluşturulacak.

El emeği göz nuru eserlerin yer aldığı sergi 22 Eylül tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Bu yıl ilk kez online olarak başvuruların alınacağı kurslara katılmak isteyen Başkentliler, 21 Eylül’e kadar https://belmek.ankara.bel.tr/adresinden başvuru yapabilecek.

BELMEK İletişim Telefonları:

Çankaya Bölgesi: 433 82 71
Çayyolu Bölgesi: 235 78 69
Keçiören Bölgesi: 352 44 52
Mamak Bölgesi: 320 56 17
Sincan Bölgesi: 271 03 42
Yenimahalle Bölgesi: 507 37 70

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ