AOF

Ankaralı çocuklar unutulmaz bir tatil geçirecekler | Etkinlikler

AOF

Yazarın şu ana kadar yazılmış 246 makalesi bulunuyor.

Çocuk festivalinden sanata, kültürel etkinliklerden eğitsel atölyelere kadar birçok aktiviteye katılacak öğrenciler, yarıyıl tatilinde hem öğrenecek hem de eğlenecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi öğrencilerin yarıyıl tatilini dolu dolu geçirmeleri için birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi “öğrenci dostu” uygulamalarını çocuklar ve gençlerle buluşturmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla tüm çocukları 1 – 2 Şubat tarihlerinde Atatürk Kapalı Spor Salonu ile Aile Yaşam Merkezleri Çocuk Kulüplerinde yapılacak festivale davet etti.

Sömestr tatilinde aktiviteler

Öğrencilerin doya doya bir yarıyıl tatili geçirebilmeleri için Feza Gürsey Bilim Merkezi başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Çocuk Meclisi, Gençlik Merkezleri, Çocuk Kulüpleri ve Aile Yaşam Merkezlerinde birçok aktivite hazırlandı.

Başkentli öğrenciler, 24 Ocak – 6 Şubat tarihleri arasında 2 hafta boyunca düzenlenecek tiyatrodan eğitici atölyelere kadar çok sayıda etkinliklerle hem eğlenecek hem de öğrenecek.

Mansur Yavaş: “Karne Hediyeniz Bizden”

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Çocuk Meclisi ile Gençlik Merkezi, Çocuk Kulübü ve Aile Yaşam Merkezleri’nin (AYM) ücretsiz olarak düzenleyeceği yarıyıl etkinlikleriyle çocuklar unutulmaz bir tatil geçirecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı çağrıyla tüm çocuklara “Karne Hediyeniz Bizden” sözleriyle seslenerek, 1-2 Şubat tarihlerinde Atatürk Kapalı Spor Salonu ile Aile Yaşam Merkezleri Çocuk Kulüplerinde düzenlenecek çocuk festivaline ‘bit.ly/3FJ7AqD’ program linkini de paylaşarak davet etti:

“Sevgili Evlatlarım, Başarı dolu bir yarıyılı daha geride bırakırken size bir müjdemiz var. Tatili doyasıya yaşamanız için Aile Yaşam Merkezlerimizde ve Çocuk Külüplerimizde eğitici ve eğlenceli etkinlikler düzenliyoruz. Hepinizi bekliyorum.

Sinema ve tiyatro gösterilerinden bilgi yarışmaları

Başkent’in dört bir yanında bulunan AYM’lerde yarıyıl tatiline giren çocuklar için sinema ve tiyatro gösterilerinden bilgi yarışmalarına, sportif faaliyetlerden gezilere kadar birçok aktivite düzenlenecek.

Mamak, Sincan, Aktepe, Sinanlı, Batıpark, Altındağ, Ahmetler, Çubuk, Sincan, Esertepe, Osmanlı, Akyurt, Kahramankazan, Yahyalar, Elvankent, Polatlı, Kuşcağız Aile Yaşam Merkezleri ile Mamak, Altındağ ve Batıkent Gençlik Merkezleri, Çocuk Meclisi ve Çocuk Kulüplerinde düzenlenecek aktivitelere katılacak çocuklar eğlenirken aynı zamanda da sosyalleşecek.

Başkentli çocuklar için yarıyıl tatilinde festival programı da hazırlayan Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, 1-2 Şubat 2022 tarihlerinde Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenleyeceği festivalde; dans, tiyatro, spor gösterileri, atölye çalışmaları ve resim çalışmalarına ev sahipliği yapacak.

Çocuklar eğlenerek uygulamalı öğrenecek

Yarıyıl tatilinde Başkentli çocukların boş vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirmeleri amacıyla ANFA Genel Müdürlüğü’ne bağlı Feza Gürsey Bilim Merkezi de birbirinden farklı atölye çalışmaları düzenleyecek.

Teknolojiyi ve bilimi eğlenerek uygulamalı öğrenecek çocukların hem merak duygusu hem de el becerileri gelişecek. Yarıyıl tatilini bilimsel çalışmalarla geçirmek isteyen çocuklar, 30 Ocak – 6 Şubat 2022 tarihleri arasında;

– Mikro Dünya,

– Asitler ve Bazlar,

– Zeotrope,

– Güneş Saati,

– Hava Roketi,

– Su Roketi,

– İlk Robotum,

– Ayın Evreleri,

– Güneş Sistemi,

– Filografi,

– Diş,

– Süt Deneyleri,

– Robotik El,

Mozaik,

– Kil,

– Fosil Kazısı,

– Hadi Fosil Yapalım,

– Su Deneyleri,

– Atoma Yolculuk,

– Solu – Silindir Boşalt, konulu atölyelere katılabilecek.

Başkentli çocukları kültür ve sanat faaliyetleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yarıyıl tatilinde de Başkentli çocukları kültür ve sanat faaliyetleri düzenleyerek yalnız bırakmayacak.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Başkent Tiyatroları, 24 Ocak – 16 Şubat 2022 tarihleri arasında 3 çocuk tiyatro oyununu Aile Yaşam Merkezlerinde (AYM) halka açık olarak sahneleyecek.

Başkent Tiyatroları, Başkentli çocukların kültür ve sanat faaliyetlerine katılımlarını artırmak amacıyla “Bana Bir Masal Anlat”, “Harikalar Mutfağı” ve “Otobüs Durağında 3 Bencil” adlı 3 oyunu farklı ilçelerde yer alan Aile Yaşam Merkezlerinde (AYM) çocuklar için sahneleyecek.

Yıl boyunca düzenli ve halka açık olarak gerçekleştirilecek çocuk oyunları yarıyıl tatili ile başlayacak. Her yaş grubundan çocuğun izleyebileceği oyun takvimi ise şöyle:

– “Bana Bir Masal Anlat”

Elvankent Aile Yaşam Merkezi: 2 Şubat 2022 – 13.30

– “Harikalar Mutfağı”

Kahramankazan Aile Yaşam Merkezi: 3 Şubat 2022 – 13.00

– “Otobüs Durağında 3 Bencil”

Mamak Gençlik Merkezi: 24 Ocak 2022 – 13.00

– “Otobüs Durağında 3 Bencil”

Altındağ Gençlik Merkezi: 25 Ocak 2022 – 13.00

– “Otobüs Durağında 3 Bencil”

Elmadağ Aile Yaşam Merkezi: 1 Şubat 2022 – 13.00

– “Otobüs Durağında 3 Bencil”

Esertepe Aile Yaşam Merkezi: 8 Şubat 2022 – 14.00

– “Otobüs Durağında 3 Bencil”

Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi: 9 Şubat 2022 – 13.00

– “Otobüs Durağında 3 Bencil”

Yahyalar Aile Yaşam Merkezi: 16 Şubat 2022 – 11.00

 


 

>> Tüm Etkinlikler Burada..

01 – 02 Şubat 2022 Tarihinde Gerçekleşecek Olan Yarıyıl Çocuk Festivali Program Akışı

1. Gün (01/02/2022 Salı)

11.00 : Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı

11.05 : Açılış Konuşması

11.15 : Kent Orkestrası

12.15 : Hacivat – Karagöz Orta Oyunu

12.40 :Karate Gösterisi

12.55 : Türkiyem Grubu Gösterisi

13. 05 : Bayrak Grubu Gösterisi

13.15 : Kıck-Boks Gösterisi

13.40: Çocuk Dans Gösterisi

2. Gün (02/02/2022 Çarşamba)

11.00 : Hacivat – Karagöz Orta Oyunu

11.40 : Judo Gösterisi

11.55 : Meraklı Minikler Grubu Gösterisi

12.05 : Kata – Karate Ekibi Gösterisi

12.15 : Jimnastik Gösterisi

12.25 : Ateş Böceği Grubu Gösterisi

12.35 : Tavşanlar Grubu Gösterisi

12.45 : Hacivat – Karagöz Perde Oyunu

13.20 : Çocuk Korosu

  • Eş Zamanlı Atölye Çalışmalarımız Olacak
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ