AOF

Ankara Ücretsiz Giysi Yıkama Merkezi Çamaşır Yıkama Yerleri

Ankara Ücretsiz Giysi Yıkama Merkezi Çamaşır Yıkama Yerleri

ABB, öğrencilerin, engelli ve yaşlı vatandaşların yararlanabilmesi amacıyla giysi yıkama merkezlerinin sayısını her geçen gün artırıyor.

Ankara ücretsiz çamaşır ve giysi yıkama yerleri nerede?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda sosyal belediyecilik uygulamalarına devam ediyor. Çamaşırhane hizmetleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yurtta kalan ya da evinde çamaşır yıkama imkanı olmayan öğrencilere ücretsiz giysi yıkama ve ütüleme hizmeti sunuyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, yurtlarda kalan ya da evinde çamaşır yıkama imkânı bulunmayan öğrenciler başta olmak üzere engelli ve yaşlı vatandaşların ücretsiz yararlanması için 4’üncü Giysi ve Yıkama Merkezi’ni Osmanlı İş Merkezi’nde hizmete açtı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla toplumun her kesimine hizmet vermeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da yurtlarda kalan ya da evinde çamaşır yıkama imkânı bulunmayan öğrencilerin yanı sıra engelli ve yaşlı vatandaşların yararlanabilmesi amacıyla giysi yıkama merkezlerinin sayısını her geçen gün artırıyor.

Bu kapsamda Başkentlilerin ihtiyaçlarını ve taleplerini dikkate alan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 4’üncü Giysi ve Yıkama Merkezini Etlik semtinde bulunan Osmanlı İş Merkezi’nde hizmete açtı.

Haftanın 7 günü ücretsiz hizmet

Resmi tatiller dışında yaz-kış yılın 12 ayı açık hizmet veren Giysi Yıkama Merkezlerinden yararlanan vatandaşlar, haftanın 7 günü 09.00 – 18.00 saatleri arasında hiçbir ücret ödemeden ve herhangi bir temizlik malzemesi getirmeden çamaşırlarını gönül rahatlığıyla görevlilere teslim ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kent yönetiminde hayata geçirdiği ‘eşit hizmet’ anlayışı doğrultusunda toplumun her kesimine hizmet götürmeye çalıştıklarını ve vatandaşların ekonomisine destek olmayı amaçladıklarını belirten Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Tatlısu, şu bilgileri verdi:

“Başkent’te ‘öğrenci dostu’ projelere imza atan Sayın Başkanımız Mansur Yavaş’ın öncülüğünde üniversite öğrencilerimizin bütçesine destek olmak amacıyla hizmet verdiğimiz Giysi Yıkama Merkezleri’nin dördüncüsünü açıyoruz. Giysi ve Yıkama Merkezlerimiz yaz-kış haftanın 7 günü ücretsiz çamaşır yıkama ve ütü hizmeti veriyor. Öğrencilerimizin yanı sıra engelli ve yaşlı vatandaşlarımız da bu hizmetten faydalanabilecek.”

Ankara’da hangi adreslerde ücretsiz giysi yıkama merkezleri hizmet veriyor?

Binlerce öğrencinin giysilerini yıkattığı Kurtuluş, Bahçelievler ve Mamak Araplar’da bulunan Giysi Yıkama Merkezlerine 2021 yılı içerisinde 5 binden fazla öğrenci kayıt yaptırdı.

Nasıl başvuru yapılır?

Büyükşehir Belediyesinden giysi yıkama hizmeti alabilmek için öğrencilerin; öğrenci kimlik kartı fotokopisi, öğrenci belgesi, yurtta kalıyorsa yurt belgesi, evde kalıyorsa kira kontratı fotokopisi ve 2 adet fotoğrafla merkezlere başvurması gerekiyor.

Ankara ücretsiz çamaşır ve giysi yıkama yerleri nerededir?

1- Beşevler Giysi Yıkama Merkezi:

Adresi: Bahçelievler 1. Cadde 7. Sok. No: 12/A Beşevler / Çankaya / Ankara

2- Kurtuluş Giysi Yıkama Merkezi:

Adresi: Cemal Gürsel Cad. Ozanlar Sokak No: 6/10 Kurtuluş / Çankaya / Ankara

3- Araplar Yurdu Giysi Yıkama Merkezi:

Adresi: 1339 / 6 Sokak No: 23 / F Araplar / Mamak / Ankara

4- Osmanlı İş Merkezi Giysi Yıkama Merkezi:

Adresi: Etlik Caddesi No: 103 Etlik / Keçiören (Alt kat) / Ankara

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ