AOF

ABB, Toplu ulaşım araç filosunu genişletmeye devam ediyor!

ABB, Toplu ulaşım araç filosunu genişletmeye devam ediyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım filosunu her geçen gün genişletmeye devam ediyor.

Büyükşehirin filodaki otobüs sayısı 1730’a ulaştı

EGO Genel Müdürlüğü’nün Başkent’e kazandıracağı 377 otobüsten teslimat süreci tamamlanan 15 solo otobüs daha 14 Şubat tarihinden itibaren yoğun hatlarda sefere başladı.

Toplam 1715 otobüsle hizmet veren EGO Genel Müdürlüğü, 15 yeni otobüsün daha eklenmesiyle bu sayıyı 1730’a yükseltti.

Haziran ayı sonuna kadar 115 tanesi körüklü, 54 tanesi ise solo olmak üzere toplam 169 adet yeni otobüs filoya dahil edilecek.

Başkentlilere ileri teknolojiye sahip daha güvenli ve konforlu bir toplu ulaşım hizmeti sağlamayı amaçlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, araç filosunu her geçen gün genişletiyor.

Ankara Otogarı AŞTi Otobüs Terminali İletişim

2013 yılından sonra ilk kez Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın istikrarlı mücadelesi sonrası satın alınan toplam 377 otobüsten 15’i daha teslim alındı.

Otobüsler yoğun hatlarda seferlere başladı

Ekonomik ömrünü tamamlayan otobüsler ve artan nüfus yoğunluğu nedeniyle otobüs alımına aralıksız devam eden Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde başlattığı ulaşım atağını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde başlattığı ulaşım atağını sürdürüyor

Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde başlattığı ulaşım atağını sürdürüyor

EGO Genel Müdürlüğü’nün Başkent’e kazandıracağı 377 otobüsten teslimat süreci tamamlanan 15 solo otobüs daha 14 Şubat tarihi itibarıyla yoğun hatlarda seferine başladı.

Filodaki otobüslerin sayısı 1730’a ulaştı

Otobüs filosunda 1715 araç mevcutken teslim alınan 15 yeni otobüsle bu sayı 1730’a ulaştı.

EGO Genel Müdürlüğü toplu ulaşımda can güvenliğini öncelerken; alçak tabanlı, klimalı, bisiklet taşımaya uygun, yolcu bilgilendirme ekranları, anons sistemi ve çift girişli USB girişi olan son teknolojiye sahip yeni otobüslerde yaşlı, hamile ve engelli yolcular için de geniş koltuk ve tekerlekli sandalyelerin yer aldığı özel alanlar bulunuyor.

Haziran ayı sonuna kadar 115 tanesi körüklü, 54 tanesi ise solo olmak üzere toplam 169 adet yeni otobüs daha filoya dahil edilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ