AOF

2023 Cumhuriyet’in 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması | ABB

AOF

Yazarın şu ana kadar yazılmış 246 makalesi bulunuyor.

Yarışmada başarı elde eden ve dereceye giren eser sahipleri para ile ödüllendirilecek

2023 Cumhuriyet’in 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması başvuruları başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 100. Yıl Çarşısı’ndan sonra Cumhuriyet’in 100. Yılı Anıtı için de fikir yarışmasına çıkıyor.

Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Dikmen Çaldağ Tepesi’nde inşa edilecek anıt için 14 Şubat 2022 tarihinde başvuru sürecini başlatıyor.

Yarışmaya katılmak isteyenler dünyanın her yerinden ‘https://yarismayla.ankara.bel.tr’ adresi üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bir yandan Başkent’in kadim tarihini ve sembollerini ayağa kaldırırken bir yandan da yeni eserler kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yarışma kültürünü yeniden canlandırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Dikmen Çaldağ Tepesi’ne inşa edilecek anıt için “2023 Cumhuriyet’in 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması” için başvuru sürecini başlatıyor.

Yarışmaya başvurular ne zaman?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı yıl Ankara’da ilk karşılandığı yer olarak bilinen Çaldağ Tepesi, yapılacak yarışmada ödül alan ve Ankaralılar tarafından belirlenecek esere ev sahipliği yapacak.

2023 Cumhuriyet’in 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması başvuru

“Cumhuriyet’in 100. Yılı Anıtı” ile taçlandırılacak olan ve cazibe merkezi hâline getirilerek turizme kazandırılması hedeflenen alana inşa edilecek anıt öncesinde düzenlenecek fikir proje yarışması için başvurular 14 Şubat 2022 tarihinden itibaren alınmaya başlanacak.

Dünyanın dört bir tarafından başvurunun yapılabileceği fikir yarışmasının proje takvimi ve şartnamesi ile ilgili detaylı bilgiye ise “https://yarismayla.ankara.bel.tr” adresi üzerinden ulaşabilecek.

Yarışmacıların hazırladıkları projeleri en geç 1 Haziran 2022 saat 17.00’ye kadar teslim etmeleri gerekiyor.

Birinciye 200 bin TL.  ödül verilecek

Akademik Kurul tarafından alanında uzman kişilerden oluşturulan jüri üyeleri, 18 Mart 2022 tarihinde eserleri değerlendirmeye başlayacak.

1. olan eser 200 bin, 2. eser 120 bin, 3. eser sahibine ise 80 bin TL

Yarışmada başarı elde eden ve dereceye giren eser sahipleri para ile ödüllendirilecek. Mimar, Heykeltıraş, Şehir Plancısı ve Peyzaj Mimarı meslek guruplarından oluşan ekiplerden 1’inci olan eser 200 bin, 2’nci eser 120 bin, 3’üncü eser sahibi ise 80 bin TL almaya hak kazanacak.

Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanlığı İletişim

Telefon Numarası: 0 312 507 40 01

Adresi: Konya Sokak No: 46 Altındağ / Ankara

E-mail Postası: yarismayla@ankara.bel.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ