AOF

100. Yıla özel 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları programı

100. Yıla özel 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları programı

Ankara Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılına özel bir kutlama programı hazırladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılına özel bir kutlama programı

Etkinlikler, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen kutlama konserlerinin hepsi saat 20:00’de başlayacak.

ABB’DEN ZAFERİN 100. YILINA ÖZEL KUTLAMA PROGRAMI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un yıl dönümü için Başkentlilere özel bir kutlama programı hazırladı.

26 Ağustos tarihinde başlayacak olan kutlamalar kapsamında, sevilen sanatçılar Ankara’nın sevilen parklarında hayranlarıyla buluşurken, Başkentlilere de unutulmaz bir Zafer Bayramı yaşatacak.

26 Ağustos Cuma günü Zeynep Bastık konseriyle başlayacak zafer kutlamaları 27 Ağustos’ta günü Koray Avcı, 28 Ağustos’ta Melike Şahin, 29 Ağustos’ta Kuvayı Milliye Destanı konserleriyle devam edecek. Ankaralılar, büyük zaferin yıl dönümünü ise sevilen grup Athena’nın şarkılarıyla kutlayacak.

5 GÜNE 5 BÜYÜK KONSER

Zafer kutlamalarının startını 26 Ağustos Cuma günü Altınpark sahnesinden Zeynep Bastık verecek.

27 Ağustos Cumartesi günü Gençlik Parkı’nda Koray Avcı, 28 Ağustos Pazar günü Vedat Dalokay Parkı’nda Melike Şahin hayranlarıyla buluşurken, 29 Ağustos Pazartesi günü Vedat Dalokay Parkı’na kurulan sahneden Başkentlilere Kuvayı Milliye Destanı anlatılacak.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda ise Türkiye’nin sevilen müzik gruplarından Athena Gençlik Parkı’na kurulan sahneden zaferin 100. Yılını şarkılarıyla taçlandıracak.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen kutlama konserlerinin hepsi saat 20:00’de başlayacak.

Ankara’da bazı yolların trafiğe kapatılacak!

Ankara Valiliği’nden 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’de “Devlet Töreni” ve TBMM tören alanından Ulus Eski TBMM binasına kadar olan güzergahlarda “Resmigeçit Töreni” düzenlenecek.

Etkinlikler nedeniyle bugün saat 23.00’ten itibaren Atatürk Bulvarı’nda Kuğulu Kavşağı ile Ulus Meydanı arasındaki ulaşım, Ulus istikametine doğru tek yönlü sağlanacak.

30 Ağustos Salı günü saat 06.00’dan itibaren de Dikmen Caddesi (Genelkurmay Kavşağı – Çetin Emeç Bulvarı kesişimi arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar çift yönlü,

İsmet İnönü Bulvarı (Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi kesişimi – Akay Kavşağı arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar çift yönlü, Atatürk Bulvarı (Kuğulu Kavşağı-Ulus Meydanı arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar çift yönlü,

İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi kesişimi ile İstiklal Caddesi – Atatürk Bulvarı kesişimi arası ve açılan tüm cadde ve sokaklar çift yönlü,

Cumhuriyet Caddesi (Ulus Meydanı-Gar Kavşağı arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar çift yönlü,

Çankırı Caddesi ile açılan tüm cadde ve sokaklar çift yönlü,

GMK Bulvarı (15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Anadolu Meydanı arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar çift yönlü,

Ziya Gökalp Caddesi (15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Kolej Meydanı arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar çift yönlü,

Milli Müdafaa Caddesi (Genelkurmay Kavşağı-GMK Bulvarı arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar çift yönlü, Gençlik Caddesi,

Akdeniz Caddesi, Anıt Caddesi,

Spor Park Sokak, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi ile açılan tüm cadde ve sokaklar çift yönlü ve ihtiyaç duyulması halinde Kazım Karabekir Caddesi (Celal Bayar Bulvarı’na bağlantı sağlayan yan varyantları – Anadolu Meydanı arası) ile bu caddeye açılan tüm cadde ve sokaklar çift yönlü,

Dögol Caddesi (Beşevler Kavşağı – Anadolu Meydanı arası) ile bu caddeye açılan tüm cadde ve sokaklar da çift yönlü olarak programlar sona erene kadar araç trafiğine kapatılacak.

Ankara’daki 30 Ağustos Konser Programı:

• 26 Ağustos Cuma günü Zeynep Bastık Altınpark’ta

• 27 Ağustos Cumartesi günü Koray Avcı, Gençlik Parkı’nda

• 28 Ağustos Pazar günü Melike Şahin, Vedat Dalokay Parkı’nda

• 29 Ağustos Pazartesi günü Kuvayı Milliye Destanı Vedat Dalokay Parkı

• 30 Ağustos Salı günü grup Athena, Gençlik Parkı’nda

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ